Říká se do třetice všeho dobrého a tak i dnes pokračujeme ve spanilé jízdě boybandů obdobím let devadesátých. Po kapelách East 17 a Backstreet Boys přichází na řadu kapela, která stála u vzniku popularity chlapeckých kapel hned od počátku devadesátých let a z níž pochází i jedna ze současných hvězd populární hudby – zpěvák Robbie Williams. Řeč není samozřejmě o nikom jiném, než o britské skupině Take That.
Kapelu Take That založil již v roce 1990 britský producent Nigel Martin Smith. Jejími členy se stali Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange a již zmíněný Robbie Wiliams. Gary a Mark již před založením Take That působili v kapele Cutest Crush a stejně tak i Howard a Jason měli hudební zkušenosti z působení v kapele Street Band.
Velkého úspěchu kapela dosáhla již se svým prvním albem Take That and Party z roku 1992. Následovali alba Everyting Changes z roku 1993 a Nobody Else z roku 1995. To bylo zároveň také posledním albem kapely, která se rozpadla v roce 1996, poté, co kapelu v předchozím roce opustil Robbie Williams, který se vydal na sólovou kariéru. Pro mnoho fanoušků po celé Evropě byl rozpad této velmi populární kapely šok. Kapela se však během tohoto období stačila vypracovat na druhou nejúspěšnější kapelu ve Velké Británii hned po The Beatles. Po ukončení společného působení se všichni členové vydali na sólové dráhy.
Gary Barlow vydal v roce 1997 celkem úspěšné album Open Road, ale jeho další počiny již nedoznaly výrazných úspěchů. Gary tedy založil vlastní studio a začal psát a produkovat např. pro kapely Atomic Kitten, nebo Blue.
Mark Owen vydal tři alba – Green Man, In Your Own Time a How the Mighty Fall. Své polsední album již vydal ve vlastním vydavatelství Sedna Records. Úspěchy zaznamenal též v soutěži Celebrity Big Brother v roce 2002.
Howard Donald se rozhodl psát vlastní texty, nicméně nakonec se vrátil k DJ-ingu u nějž kdysi začínal a dnes je úspěšným DJ hrajícím převážně ve Velké Británii a Německu. Je též spolumajitelem produkční společnosti Sonic Fly.
Jason Orange zaznamenal úspěchy jako herec ve filmu i na divadelní scéně. Později se vrátil zpět na univerzitu, kde studoval sociologii a psychologii.
Robbie Williams je kapitola sama pro sebe, takže jeho sólovou kariéru zde nebudu blíže rozvádět. Ostatně právě Robbie je nejúspěšnějším z celé původní sestavy Take That a výrazné úspěchy má do dnešních dnů.
Zde bychom mohli v našem povídání o Take That skončit, ovšem historie kapely má pokračování. V roce 2005 se totiž dala kapela znovu dohromady. Všichni původní členové, kromě Robbieho, se znovu sešli a vydali Never Forget – The Ultimate Collection – sadu všech jejich známých hitů, včetně písní dosud nevydaných. Následoval TV pořad TAKE THAT: For The Record a oznámení o uskutečnění nového turné – Ultimate Tour v roce 2006.
V roce 2006 kapela podepisuje smlouvu na natočení alba u Polydor Records a o měsíc později je na světě album Beautiful World s nímž dosáhla velkých úspěchů v roce následujícím.
I v letošním roce pokračuje spanilá jízda tohoto boybandu. Take That sbírají různá ocenění a zdá se, že po svém znovuzrození neřekla kapela albem Beautiful World ještě zdaleka poslední slovo…
Dnes si tedy připomeneme jak staré dobré původní hity Take That z devadesátých let, tak i několik novinek z jejich comebacku.
Back For Good
Relight My Fire
Everything Changes
I Found Heaven
Promises
Could It Be Magic
How Deep Is Your Love
Pray
Patience
Shine